Збільшення штрафів, відеофіксація порушень та посилення відповідальності за кермування у нетверезому стані: мвс ініціює зміни до законодавства у сфері безпеки дорожнього руху

Збільшення штрафів, відеофіксація порушень та посилення відповідальності за кермування у нетверезому стані: МВС ініціює зміни до законодавства у сфері безпеки дорожнього руху Міністерство екології України

Найближчим часом пакет документів передадуть на розгляд до Верховної Ради

У п'ятницю, 10 листопада, на позачерговому засіданні Кабінету міністрів затвердили ініціативи МВС щодо змін у нормативно-правові акти у сфері безпеки дорожнього руху. Зокрема, за кермування у нетверезому стані. Найближчим часом пакет документів передадуть на розгляд до Верховної Ради.

Як уточнюють в МВС України, новації стосуватимуться обмеження швидкості руху у населених пунктах, системи штрафів, посилення відповідальності за керування транспортом у нетверезому стані та впровадження відеофіксації порушень дорожнього руху.

Тож серед головних новацій МВС:

 • обмеження швидкості руху у населених пунктах до 50 км/год замість 60 км/год. Ця швидкість не лише встановлена в Європі і США, а й рекомендована за результатами масштабного дослідження швидкості реакції людини в екстремальній ситуації Всесвітньою організацією охорони здоров'я;
 • встановлення штрафу за перевищення швидкості в населених пунктах у розмірі 3400 грн замість нинішніх 510 грн;
 • встановлення штрафу для тих, хто покине місце ДТП у розмірі 3400 грн замість чинних 255 грн;
 • хто не має водійських прав і кого за кермом упіймають поліцейські – заплатить понад 10 тис. грн, за повторний випадок – понад 40 тис. грн;
 • у кого вилучені права і хто сяде без них за кермо буде оштрафований на 20400 грн (наразі 510 грн). За повторне вчинення цього проступку протягом року штраф складатиме 40800 грн;

Глава МВС Арсен Аваков також в ході засідання уряду озвучив пропозицію зменшити “депутатські” 20 км/год до 10 км/год.

Крім того, у МВС наголосили, що наразі в Україні склалася катастрофічна ситуація у сфері безпеки дорожнього руху. У 2016 році сталися майже 155 тис. ДТП, з яких понад 25 тис. – із постраждалими особами. А протягом 2017 року – майже 117 тис. ДТП, 19 тис. з яких – із постраждалими.

 • Дивіться також фотогалерею за темою:

Збільшення штрафів, відеофіксація порушень та посилення відповідальності за кермування у нетверезому стані: МВС ініціює зміни до законодавства у сфері безпеки дорожнього руху Збільшення штрафів, відеофіксація порушень та посилення відповідальності за кермування у нетверезому стані: МВС ініціює зміни до законодавства у сфері безпеки дорожнього руху Збільшення штрафів, відеофіксація порушень та посилення відповідальності за кермування у нетверезому стані: МВС ініціює зміни до законодавства у сфері безпеки дорожнього руху Збільшення штрафів, відеофіксація порушень та посилення відповідальності за кермування у нетверезому стані: МВС ініціює зміни до законодавства у сфері безпеки дорожнього руху Збільшення штрафів, відеофіксація порушень та посилення відповідальності за кермування у нетверезому стані: МВС ініціює зміни до законодавства у сфері безпеки дорожнього руху Збільшення штрафів, відеофіксація порушень та посилення відповідальності за кермування у нетверезому стані: МВС ініціює зміни до законодавства у сфері безпеки дорожнього руху Збільшення штрафів, відеофіксація порушень та посилення відповідальності за кермування у нетверезому стані: МВС ініціює зміни до законодавства у сфері безпеки дорожнього руху Збільшення штрафів, відеофіксація порушень та посилення відповідальності за кермування у нетверезому стані: МВС ініціює зміни до законодавства у сфері безпеки дорожнього руху Збільшення штрафів, відеофіксація порушень та посилення відповідальності за кермування у нетверезому стані: МВС ініціює зміни до законодавства у сфері безпеки дорожнього руху

Водіїв в Україні чекають серйозні зміни: Збільшені в 10 разів штрафи, тимчасові права, швидкість 50 км/г

МВС пропонує серйозно посилити відповідальність за кермування в Україні. Деякі зміни запрацюють вже з 1 січня

Міністерство внутрішніх справ України внесло на розгляд уряду проект закону про посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху. Частину змін Кабмін схвалив.

 • Найближчим часом пакет документів буде передано до Верховної Ради України. То що зміниться для українських водіїв
 • Тисячі загиблих
 • В Україні, згідно з даними офіційної статистики, через ДТП щодоби гине 10-12 людей, з них – одна дитина.
 • За цим показником Україна з року в рік посідає одну з перших позицій в Європі.
 • За словами міністра внутрішніх справ Авакова, торік на дорогах України загинули 3187 людей, а за дев’ять місяців цього року – вже понад 2000.

“Дорожна війна” забирає в 4 рази більше українців, аніж бойові дії в зоні АТО.

Найчастіше причинами ДТП стають перевищення швидкості, порушення правил маневрування, недотримання безпечної дистанції, керування в стані алкогольного сп'яніння.

Фактично поведінку українських водіїв на дорогах зараз ніхто не контролює. Систему ДАІ ліквідували, а поліцейські обмежені в повноваженнях.

Збільшення штрафів, відеофіксація порушень та посилення відповідальності за кермування у нетверезому стані: МВС ініціює зміни до законодавства у сфері безпеки дорожнього руху

Читайте також: Українці тисячами вбивають один одного в аваріях на дорогах. Чому так відбувається

Саме тому МВС підготувало новації, які стосуватимуться обмеження швидкості руху в населених пунктах, системи штрафів, посилення відповідальності за керування у нетверезому стані та впровадження відеофіксації порушень дорожнього руху. Частина з них запрацює вже з нового року.

Тимчасові права

Постанова Кабміну №885 передбачає, що перше водійське посвідчення українцям видаватимуть терміном на два роки. Початківцям заборонено перевищувати швидкість 70 км/ год. Постанова набула чинності з 25 листопада.

Два роки водієві дається як “випробовувальний” термін. Якщо за цей період він не порушить правил дорожнього руху більш ніж двічі, то заміна першого посвідчення водія на постійне (терміном на 30 років) відбуватиметься без повторного складання іспиту.

Збільшення штрафів, відеофіксація порушень та посилення відповідальності за кермування у нетверезому стані: МВС ініціює зміни до законодавства у сфері безпеки дорожнього руху

Якщо щодо нього було складено три і більше адміністративні протоколи, для обміну посвідчення водія йому доведеться знову складати теоретичний і практичний іспити у сервісному центрі МВС.

Це доволі поширена практика в європейських країнах. Тривалість “випробовувального” терміну варіюється в середньому від двох (Німеччина, Австрія, Велика Британія, Швеція) до трьох років (Франція, Швейцарія).

Обмеження швидкості

З 1 січня 2018 року допустима швидкість руху автівок в населених пунктах знизиться з 60 км/год. до 50 км/год. Ця зміна також передбачена постановою Кабміну №883.

Пояснив це Аваков тим, що різниця для водіїв несуттєва, а от для збереження людських життів – це важлива зміна.

“При швидкості 60 км/год зупинковий шлях становить 55 метрів, а імовірність летального результату при зіткненні із пішоходом – 82%. Натомість при швидкості 50 км/год – зупинковий шлях буде 40 метрів, а імовірність смерті знизиться до 20%”, – пояснює міністр.

Та обмеження швидкості 50 км/год буде не всюди. Влада на місцях матиме право встановити вищу швидкість на трасах та магістралях. У конкретно визначених місцях органи місцевого самоврядування за погодженням з поліцією, можуть встановлювати інші знаки, тож там швидкість буде вищою.

Збільшення штрафів, відеофіксація порушень та посилення відповідальності за кермування у нетверезому стані: МВС ініціює зміни до законодавства у сфері безпеки дорожнього руху

Також пропонується знизити поріг так званих бонусних кілометрів. Якщо сьогодні можна перевищувати встановлену швидкість на 20 км/год, то в МВС пропонують зменшити її до 10 км/год.

Тож якщо зараз водії можуть їздити у місті зі швидкістю 80 км/год, то у випадку прийняття законопроекту – не вище, ніж 60 км/год. Але наголошуємо, що обмеження “бонусних кілометрів” – поки лише пропозиція.

Фото- та відеофіксація

Фотофіксація порушень правили дорожнього руху повинна запрацювати в Україні вже з 2018-го року. Тож з нового року водії-порушники знову почнуть отримувати “листи щастя”.

Щоправда, не зовсім зрозуміло, на яку адресу будуть надходити листи щастя для власників авто на так званих євробляхах.

Читайте також: Крадуть, штрафують, конфісковують. Що чекає на власників авто на єврономерах

Наразі в Україні вже запустили системи фото- і відеофіксації порушень правил дорожнього руху. Зараз працює близько 4100 камер. Вони визначають кількість трафіку і завантаженість доріг.

Також камери фіксують будь-які правопорушення: порушення напрямку руху, виїзд на зустрічну, виїзд на смугу громадського транспорту. Далі інформація потрапляє до МВС.

За словами Авакова, в разі ухвалення закону по всій країні буде встановлено ще 4 тисячі камер, що “зумовить зниження спочатку на 30%, потім – на 50% аварійності та смертності”.

Законотворці посилаються на досвід Польщі. Там 500 камер на території всієї країни спричинили скорочення кількості ДТП вдвічі за 4 роки.

Штрафи

Збільшення штрафів мусить погодити парламент, тож про їх впровадження з нового року, як у випадку з обмеженням швидкості, поки не йдеться. Та все ж варто розуміти, що пропонують в МВС, адже підвищення суттєве.

Збільшення штрафів, відеофіксація порушень та посилення відповідальності за кермування у нетверезому стані: МВС ініціює зміни до законодавства у сфері безпеки дорожнього руху

Так, наприклад, штраф за перевищення ліміту швидкості на понад 50 км/год пропонують збільшити майже всемеро: з 510 до 3400 грн.

Залишили місце ДТП до прибуття поліції та медиків? Можете позбутися 3400 грн та втратити права на термін до 6 місяців.

Якщо за кермом неповнолітній, людина, що не отримувала водійське посвідчення, чи особа, яку суд позбавив права кермувати, штраф обійдеться в 10,2 тис.грн (зараз- 510 грн) та 20,4 тис грн для осіб без прав кермування. За повторне порушення “світить” 40,8 тис грн.

Особливо жорстке покарання за п’яне водіння та вживання наркотичних речовин. Передбачається позбавлення волі до 3-х років з позбавленням права керування транспортними засобами від 3-х до 5-ти років.

Якщо ж порушення призвело до тяжких тілесних ушкоджень або загибелі людини, то передбачено позбавлення волі від 7-ми до 12-ти років з позбавленням права керування транспортними засобами від 5-ти до 10-ти років.

Збільшення штрафів, відеофіксація порушень та посилення відповідальності за кермування у нетверезому стані: МВС ініціює зміни до законодавства у сфері безпеки дорожнього руху

 1. Збільшення повноважень поліцейських
 2. Якщо законопроект № 7286, внесений в Раду 14 листопада, буде прийнятий, сперечатись з поліцейським українським водіям стане тяжче. 
 3. Якщо поліцейський запідозрив водія у вживанні заборонених речовин, він матиме право зупинити авто, “якщо така зупинка здійснюється з метою проведення огляду водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або на стан перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції”.

Також поліцейському тепер не потрібно залучати двох свідків, щоб перевірити вміст алкоголю в крові водія. Достатньо запису відеокамери.

Окрім того, водійське посвідчення водій повинен буде не просто показувати, а передавати у руки поліцейському. Інші документи також.

Водій, якого зупинили, зобов’язаний зупинити транспортний засіб, вимкнути двигун та вийняти ключ із замка запалювання.

Водій має покласти руки на кермо, тримаючи їх у полі зору поліцейського, та не виходити з автівки без дозволу. Пасажири також повинні слідувати вказівкам правоохоронця.

Також, згідно з законопроектом, поліцейський під час проведення поверхневої перевірки автомобіля має право вимагати відкрити не лише кришку багажника й двері салону, як зараз, але й навісний багажний пристрій, капот, ніші, які можливо оглянути без їх розбирання, причепи.

Законопроект наразі тільки зареєстрований у Раді, попереду на нього чекає голосування у першому та другому читанні та обговорення у комітеті. Його розгляд запланований на грудень.

Один рік на справу

Запровадити штрафи – це половина справи. Спіймані водії часто уникають відповідальності через те, що суди не встигають розглянути справу до завершення терміну.

За словами Авакова, від початку року суди розглянули лише 50% справ за п'яне водіння. На інші в судах не стало часу.

Загальний розмір штрафів, накладених з початку року за керування транспортними засобами в нетверезому стані, становить 352 мільйони гривень. Проте, в державний бюджет стягнуті лише 31 мільйон гривень або 8,7 %.

 • В законопроекті пропонують збільшити термін розгляду таких справ до 1 року.
 • Також причинами низького відсотка стягнень є фізична нестача державних виконавців та ставлення поліцейських до оформлення протоколів про порушення (часом документи не містять усіх необхідних реквізитів).
 • В МВС готують до запуску систему оплати стягнень на місці та працюють над тим, щоб штраф можна було сплатити онлайн.
See also:  Суд надав особі додатковий строк для подачі нотаріусу заяви про відмову від прийняття спадщини, застосувавши аналогію закону

Посилення покарання за порушення ПДР: усі пропозиції уряду щодо зменшення смертності на дорогах

Збільшення штрафів, відеофіксація порушень та посилення відповідальності за кермування у нетверезому стані: МВС ініціює зміни до законодавства у сфері безпеки дорожнього руху

Будівля Кабміну, ілюстрація / REUTERS

У затверджених урядом пропозиціях змін до нормативно-правових актів у сфері безпеки дорожнього руху пропонується підвищити штрафи та посилити покарання за порушення ПДР.

На позачерговому засіданні Кабінету міністрів міністр внутрішніх справ Арсен Аваков презентував пропоновані зміни до Кримінального кодексу України щодо посилення покарання водіїв, зокрема, за керування транспортним засобом в нетверезому стані.

“Внести зміни до статті 286 Кримінального кодексу України…

Там, де у нас про порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатація транспорту особами, які керують транспортними засобами, такі: перш за все, пропонуємо збільшити покарання за вже передбачені цією статтею норми Кримінального кодексу України злочини.

Крім того, пропонуємо внести зміни до тієї статті кодексу, якою передбачено окрему відповідальність за порушення правил дорожнього руху, вчинене у нетверезому стані, і призначити за це сурове покарання.

Так, пропонуємо встановити відповідальність за порушення ПДР особами, вчинене у нетверезому стані, що спричинило середньої тяжкості ушкодження, і передбачити покарання за це — позбавлення волі на строк до трьох років з позбавленням права керування транспортним засобом на строк від трьох до п’яти років”, – сказав Аваков.

Читайте такожГройсман оголосив війну мажорам та лихачам на дорогах

Також, додав він, пропонується підвищити покарання за порушення ПДР у нетверезому стані, що спричинило смерть.

“За порушення ПДР особами, які керують транспортними засобами у нетверезому стані, що спричинило смерть або заподіяне тяжке тілесне ушкодження, — покарання у вигляді позбавлення волі від семи до дванадцяти років з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від п’яти до десяти років”, – зазначив він.

Збільшення штрафів, відеофіксація порушень та посилення відповідальності за кермування у нетверезому стані: МВС ініціює зміни до законодавства у сфері безпеки дорожнього руху

фото mvs.gov.ua

Також Аваков запропонував обмежити максимально дозволену швидкість руху транспортних засобів у населених пунктах до 50 км на годину. “Встановити максимально дозволену швидкість руху транспортних засобів в населеному пункті 50 км на годину. Зараз максимальна швидкість 60 км на годину”, – додав він.

За його словами, згідно з міжнародними дослідженнями, така швидкість є найбільш оптимальною з точки зору забезпечення безпеки учасників дорожнього руху. “Встановлено, що при зменшенні максимально допустимої швидкості в населених пунктах з 60 до 50 км на годину кількість ДТП, зокрема, ДТП з тяжкими наслідками, суттєво зменшиться”, – наголосив міністр.

Збільшення штрафів, відеофіксація порушень та посилення відповідальності за кермування у нетверезому стані: МВС ініціює зміни до законодавства у сфері безпеки дорожнього руху

фото mvs.gov.ua

Також у МВС запропонували збільшити розміри штрафів, зокрема, за перевищення швидкості та за керування транспортом без прав.

“Збільшити розміри штрафів за деякі види адміністративних правопорушень, зокрема, за перевищення максимально дозволеної швидкості руху більш як 50 км на годину в межах міста встановити штраф 3400 грн. Зараз цей штраф 510 грн.

За залишення місця ДТП встановити штраф 3400 грн, а також передбачати можливість позбавлення права керування транспортними засобами на строк до шести місяців. Зараз цей штраф 255 грн.

За керування транспортним засобом особою, яка немає права керування таким транспортним засобом, встановити штраф у розмірі 10 200 грн, а в разі вчинення такого повторного правопорушення — 40 тис. 800 грн. Зараз за все це передбачається штраф 510 грн”, – сказав Аваков.

Крім того, згідно з пропонованими змінами, передбачається штраф у розмірі 20 тис. 400 грн за керування транспортним засобом особою, яка позбавлена права керування, а за повторне вчинення цього правопорушення протягом року — 40 тис. 800 грн. Нині стягнення становить 510 грн.

Водночас Аваков запропонував збільшити строк накладання адміністративних стягнень до одного року (зараз три місяці) з моменту виявлення правопорушення за керування транспортним засобом у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння чи під впливом лікарських препаратів.

«Сьогодні через ряд причин, суб’єктивного і об’єктивного характеру, таких, як штучне затягування розгляду адміністративних матеріалів, завантаженість або неукомлектованість судів тощо, масово трапляються випадки, коли на день розгляду справи цієї категорії вже минув строк за накладення адміністративного стягнення”, – пояснив Аваков.

Збільшення штрафів, відеофіксація порушень та посилення відповідальності за кермування у нетверезому стані: МВС ініціює зміни до законодавства у сфері безпеки дорожнього руху

фото mvs.gov.ua

Разом з тим він запропонував запровадити фото- та відеофіксації порушень правил дорожнього руху.

“Вжити заходів щодо фактичного запровадження фото- та відеофіксацій правил дорожнього руху – це стратегія, попри все — пересторога, заперечення і несприйняття цієї системи з боку окремих політиків та представників громадськості — ми вважаємо запровадження системи фото- та відеофіксації порушень правил дорожнього руху найбільш дієвим, ефективним механізмом боротьби і безальтернативним механізмом боротьби з порушеннями та їх профілактикою”, – сказав міністр.

Також він запропонував зміни у порядок видачі посвідчення водія. Зокрема, видавати перше водійське посвідчення на строк до двох років. “Внести зміни до порядку видачі посвідчення водія, якими передбачити, що строки водійського посвідчення, отриманого особою вперше, становить два роки.

І якщо протягом цих двох років особа вчиняє не більше двох адміністративних правопорушень в сфері безпеки дорожнього руху або не вчиняє їх взагалі, після закінчення дворічного терміну їй видається посвідчення водія строком на тридцять років без здачі додаткових екзаменів”, – зауважив міністр.

Згідно з пропозицією, в іншому разі для отримання посвідчення строком дії 30 років особа повинна повторно скласти іспит на право керування транспортним засобом.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Мвс ініціює підвищення штрафів за порушення правил дорожнього руху – чернівці, чернівецька область – новини в газеті версії

Збільшення штрафів, відеофіксація порушень та посилення відповідальності за кермування у нетверезому стані: МВС ініціює зміни до законодавства у сфері безпеки дорожнього руху

МВС ініціює зміни до законодавства у сфері безпеки дорожнього руху. Правоохоронці оприлюднили нові суми штрафів, а також розповіли про відеофіксацію порушень та посилення відповідальності за кермування у нетверезому стані

У Міністерстві внутрішніх справ озвучили нові суми штрафів за порушення правил дорожнього руху. Про це під час засідання уряду розповів очільник міністерства Арсен Аваков, інформує прес-служба МВС.

Окрім цього, Кабінет міністрів на сьогоднішньому засіданні погодив посилення покарання за порушення правил дорожнього руху.

За словами Авакова, необхідно внести зміни до ст. 286 ККУ про порушення ПДР — збільшити покарання за подібні злочини.

Збільшення штрафів, відеофіксація порушень та посилення відповідальності за кермування у нетверезому стані: МВС ініціює зміни до законодавства у сфері безпеки дорожнього руху

Наприклад, за порушення ПДР особами у нетверезому стані, що спричинило середню ступінь тяжкості аварії, пропонується позбавляти волі строком до 3 років з позбавленням права керувати авто на строк від 3 до 5 років. За порушення ПДР особами у нетверезому стані, що спричинило смерть особи або тяжке ушкодження, позбавляти волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права керувати авто на строк від 5 до 10 років.

В свою чергу, за перевищення максимально дозволеної швидкості руху більше, ніж на 50 км/год., МВС пропонує встановити штраф у 3,4 тис грн (зараз штраф складає 510 грн). За залишення місця ДТП пропонується встановити штраф також у 3,4 тис. грн та передбачити можливість позбавлення права керування транспортним засобом на строк до шести місяців.

Збільшення штрафів, відеофіксація порушень та посилення відповідальності за кермування у нетверезому стані: МВС ініціює зміни до законодавства у сфері безпеки дорожнього руху

У 20 разів збільшується розмір штрафу за управління транспортом без права керування — він становитиме 10,2 тис. грн, а за повторне порушення — 40,8 тис. грн. Особи, позбавлені права керування, порушивши закон, сплачуватимуть штраф у розмірі 20,4 тис. грн, а за повторне вчинення цього порушення протягом року — 40,8 тис. грн.

Нові штрафи і 50 км/год: уряд передає Раді зміни до ПДР

Відповідний законопроект про посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху та три постанови щодо внесення змін до Правил дорожнього руху, Положення про порядок видачі посвідчення водія й функціонування системи фіксації адміністративних правопорушень було схвалено на засіданні уряду в п'ятницю, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Просте порівняння: при швидкості 60 км/год зупинковий шлях становить 55 метрів, а імовірність летального результату при зіткненні із пішоходом – 82%. Натомість при швидкості 50 км/год зупинковий шлях становитиме 40 метрів, а імовірність летальних наслідків знизиться до 20%”, – пояснив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Серед запропонованих змін – обмеження швидкості руху в населених пунктах до 50 км/год та збільшення з 3 місяців до 1 року строків накладення адміністративних стягнень з моменту виявлення правопорушення за керування транспортним засобом у нетверезому стані.

Читайте також: У Авакова придумали “комікси” про ПДР Збільшення штрафів, відеофіксація порушень та посилення відповідальності за кермування у нетверезому стані: МВС ініціює зміни до законодавства у сфері безпеки дорожнього руху

Водночас у ході розгляду питання міністр інфраструктури Володимир Омелян уточнив, що місцева влада спільно з поліцією матимуть право понизити чи підвищити це обмеження.

Крім того, у кілька разів пропонується збільшити розміри штрафів за вчинення адміністративних правопорушень.

Зокрема, за перевищення максимально дозволеної швидкості руху більш як на 50 км/год планується установити штраф 3400 грн (наразі штраф за це правопорушення становить 510 грн), за залишення місця ДТП також пропонується встановити штраф 3400 (зараз – 255 грн) та передбачити можливість позбавлення права керування транспортним засобом на строк до шести місяців.

Збільшення штрафів, відеофіксація порушень та посилення відповідальності за кермування у нетверезому стані: МВС ініціює зміни до законодавства у сфері безпеки дорожнього руху

У 20 разів збільшується розмір штрафу за управління транспортом без права керування – він становитиме 10200 грн, а за повторне порушення – 40800 грн. Особи, позбавлені права керування, порушивши закон, сплачуватимуть штраф у розмірі 20400 грн, а за повторне вчинення цього порушення протягом року – 40800 грн.

Також пропонується посилити кримінальну відповідальність за порушення ПДР, вчинене в стані алкогольного чи іншого сп'яніння, що спричинило нанесення тілесних ушкоджень середньої тяжкості, – позбавлення волі на строк до 3 років з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від 3 до 5 років; що спричинило тяжкі тілесні ушкодження або загибель людини – позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від 5 до 10 років.

Збільшення штрафів, відеофіксація порушень та посилення відповідальності за кермування у нетверезому стані: МВС ініціює зміни до законодавства у сфері безпеки дорожнього руху

Урядові рішення також запроваджують системи автоматичної фото- та відеофіксації порушень ПДР та внесення змін до Порядку видачі посвідчення водія.

Так, перше водійське посвідчення видаватиметься на 2 роки, після закінчення цього строку – зміна посвідчення на постійне на строк 30 років без складання іспитів, якщо особа протягом цих двох років не вчинила три або більше адмінправопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. В іншому випадку особа повинна уже повторно скласти іспит.

Фото на превью: pdd.ua 

Нові штрафи, обмеження швидкості і випробувальний термін на «права». Уряд погодив зміни від МВС

Збільшення штрафів, відеофіксація порушень та посилення відповідальності за кермування у нетверезому стані: МВС ініціює зміни до законодавства у сфері безпеки дорожнього руху

 Кaбінет міністрів Укрaїни погодив посилення покaрaння зa порушення прaвил дорожнього руху. Новaції стосуються обмеження швидкості руху у нaселених пунктaх, системи штрaфів, посилення відповідaльності зa керувaння трaнспортом у нетверезому стaні тa впровaдження відеофіксaції порушень дорожнього руху. Відповідні зміни міністр внутрішніх спрaв Укрaїни Aрсен Aвaков презентувaв нa спеціaльному зaсідaнні Уряду сьогодні, 10 листопaдa.

See also:  Вп вс визначила юрисдикцію спорів щодо відшкодування шкоди, завданої незаконним притягненням до кримінальної відповідальності

Про це повідомляє прес-службa МВС.

Тaк, МВС хоче обмежити швидкість руху у нaселених пунктaх до 50 км/год, як нині вже зaпровaджено в Європі і СШA, a тaкож рекомендовaно Всесвітньою оргaнізaцією охорони здоров’я.

«Просте порівняння: нa швидкості 60 км/год – зупинковий шлях стaновить 55 метрів, a імовірність летaльного результaту під чaс зіткнення із пішоходом – 82%. Нaтомість нa швидкості 50 км/год – зупинковий шлях склaде 40 метрів, a імовірність летaльних нaслідків знизиться до 20%», – зaявив міністр внутрішніх спрaв Aрсен Aвaков.

До того ж у міністерстві зaпропонувaли збільшити штрaфи:

 • зa перевищення мaксимaльно дозволеної швидкості руху нa понaд 50 км/год – 3400 гривень (зaрaз 510 гривень);
 • зa зaлишення місця ДТП – 3400 гривень тa передбaчити можливість позбaвлення прaв нa строк до шести місяців;
 • зa упрaвління трaнспортом без прaвa керувaння – 10 200 гривень, a зa повторне – 40 800 гривень;
 • зa упрaвління трaнспортом особaми, позбaвленими прaвa керувaння – 20 400 гривень, a зa повторне – 40 800 гривень.

Окрім цього, зaплaновaно зaпровaдження системи aвтомaтичної фото- тa відеофіксaції порушень ПДР тa внесення змін до прaвил видaчі посвідчення водія.

«Термін дії водійського посвідчення, отримaного вперше, стaновитиме двa роки. Нaступне, якщо особa не вчинилa три aбо більше aдмінпрaвопорушень у сфері безпеки руху, видaвaтимуться нa 30 років», – зaзнaчив очільник МВС.

Зa словaми очільникa МВС Aрсенa Aвaковa, в Укрaїні склaлaся кaтaстрофічнa ситуaція: 2016 року в Укрaїні стaлися мaйже 155 тисяч ДТП, у понaд 25 тисяч із них пострaждaли люди, протягом 2017 року – мaйже 117 тисяч ДТП, із пострaждaлими – 19 тисяч.

«Лише зa остaнні двa роки у ДТП зaгинули понaд 5,5 тисяч осіб. Трaвмовaно – понaд 57 тисяч. Для порівняння – зa 2016 рік у зоні AТО зaгинули 763 військовослужбовців. Нові прaвилa – це не питaння обмеження когось у прaвaх і можливостях, a питaння нaшої безпеки», – додaв він.

Тaкож Aвaков, посилaючись нa стaтистичні дaні, розповів, що від почaтку року зa керувaння aвто нaпідпитку чи під дією нaркотиків були склaдені 88 тисяч aдміністрaтивних протоколів, проте суди розглянули лише половину з них, штрaфи нaклaдені нa 31 тисячу осіб.

«Зaгaльний розмір штрaфів, нaклaдених з почaтку року зa керувaння трaнспортними зaсобaми в нетверезому стaні, стaновить 352 мільйони гривень.

Проте в держaвний бюджет стягнуті лише 31 мільйон гривень aбо 8,7%. Aкцентую, що проти цих 8,7% виконaних рішень нa іншій чaші терезів 2317 зaгиблих у ДТП цього року.

Нa жaль, перевaжнa більшість судових рішень зaлишaються невиконaними», – зaувaжив міністр.

Нaрaзі, після погодження урядом, пaкет документів зі змінaми до зaконодaвствa буде передaно до Верховної Рaди.

Вінниця.info

Збільшення штрафів, відеофіксація порушень та посилення відповідальності за кермування у нетверезому стані: МВС ініціює зміни до законодавства у сфері безпеки дорожнього руху

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram

Збільшення штрафів, відеофіксація порушень та посилення відповідальності за кермування у нетверезому стані: МВС ініціює зміни до законодавства у сфері безпеки дорожнього руху

Новації стосуватимуться обмеження швидкості руху у населених пунктах, системи штрафів, посилення відповідальності за керування транспортом у нетверезому стані та впровадження відеофіксації порушень дорожнього руху. Відповідні зміни Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков презентував на спеціальному засіданні Уряду, 10 листопада.

За словами очільника МВС, наразі в нашій державі склалася катастрофічна ситуація у сфері безпеки дорожнього руху. У 2016 році в Україні сталися майже 155 тисяч ДТП, з яких понад 25 тисяч – із постраждалими особами. А протягом 2017 року – майже 117 тисяч ДТП, 19 тисяч з яких – із постраждалими.

Згадайте новину: Штрафи не лякають?: Українські водії побили новий антирекорд

«Лише за останні два роки у ДТП загинули понад 5,5 тисяч осіб. Травмовано – понад 57 тисяч.

Для порівняння за 2016 рік у зоні АТО, де фактично відбуваються справжні бойові дії із застосуванням сучасного озброєння, загинули 763 наших військовослужбовців.

Я хочу, аби усі ми розуміли, що нові правила – це не питання обмеження когось у правах і можливостях, а питання нашої безпеки. У нас на дорогах гине вчетверо більше людей, ніж у зоні АТО», – зазначив Арсен Аваков.

Від початку цього року за вчинення адміністративних правопорушень за ст. 130 (Керування транспортним засобом в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння) Кодексу України про адміністративні правопорушення складені 88 тисяч адміністративних протоколів, з них судами розглянуті близько 44 тисяч, тобто лише 50 відсотків. Штрафи за цією категорією накладені на 31 тисячу осіб.

«Загальний розмір штрафів, накладених з початку року за керування транспортними засобами в нетверезому стані, становить 352 мільйони гривень.

Проте, в державний бюджет стягнуті лише 31 мільйон гривень або 8,7 %. Акцентую, що проти цих 8,7 % виконаних рішень на іншій чаші терезів 2317 загиблих у ДТП цього року.

На жаль, переважна більшість судових рішень залишаються не виконаними», – підкреслив Арсен Аваков.

Згадайте новину: Суддю Олексія Галагана виправдали за п’яне водіння, а поліцейських, які його затримали — у в’язницю

Серед головних новацій МВС – обмеження швидкості руху у населених пунктах до 50 км/год. Ця швидкість не лише встановлена в Європі і США, а й рекомендована за результатами масштабного дослідження швидкості реакції людини в екстремальній ситуації Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

«Просте порівняння: при швидкості 60 км/год – зупинковий шлях становить 55 метрів, а ймовірність летального результату при зіткненні із пішоходом – 82%. Натомість при швидкості 50 км/год – зупинковийшлях складе 40 метрів, а ймовірність летальних наслідків знизиться до 20%», – додав Міністр внутрішніх справ.

У кілька разів пропонується збільшити розміри штрафів за низку адміністративних правопорушень.

Зокрема, за перевищення максимально дозволеної швидкості руху більше, ніж на 50 км/год., установити штраф 3400 гривень (зараз штраф за це правопорушення 510 гривень). За залишення місця ДТП пропонується встановити штраф 3400 гривень та передбачити можливість позбавлення права керування транспортним засобом на строк до шести місяців.

У 20 разів збільшується розмір штрафу за управління транспортом без права керування – він становитиме 10 200 гривень, а за повторне порушення – 40 800 гривень. Особи, позбавлені права керування, порушивши закон, сплачуватимуть штраф у розмірі 20 400 гривень, а за повторне вчинення цього порушення протягом року – 40 800 гривень.

«Острах у таких людей, які свідомо сідають за кермо, знаючи, що вони взагалі не мають права керування транспортним засобом, мінімальний, оскільки найгірше, що для них буде в разі зупинення поліцією, – це штраф у розмірі 510 гривень. Ми пропонуємо штрафи за ці правопорушення прирівняти до розмірів стягнень за керування транспортним засобом у нетверезому стані», – зазначив Арсен Аваков.

Новими змінами також планується запровадження системи автоматичної фото та відеофіксаціїпорушень ПДР та внесення змін до Порядку видачі посвідчення водія.

«Строк дії водійського посвідчення, отриманого вперше, становитиме два роки. Наступне, якщо особа не вчинила три або більше адмінправопорушень у сфері безпеки руху, видаватимуться на 30 років», – додав очільник МВС.

Користуйтесь консультацією: Як правильно поліцією повинен перевірятись водій на вживання алкоголю

Для реалізації цих пропозицій МВС України виносить на розгляд Уряду проект Закону України про посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху, а також три проекти постанов Кабінету Міністрів щодо змін до Правил дорожнього руху, Положення про порядок видачі посвідчення водія та функціонування системи фіксації адміністративних правопорушень.

«Найближчим часом пакет документів буде передано до Верховної Ради України. Сподіваюсь на підтримку депутатського корпусу й термінове прийняття відповідних рішень», – підсумував Арсен Аваков.

Джерело: kmu.gov.ua

Відповідальність за керування в нетверезому стані 2020 – штрафи

 • В планах поліцейських – арештовувати п'яних за кермом.
 • Перший заступник начальника Патрульної поліції Олексій Білошицький пояснив, яка відповідальність сьогодні діє за керування автотранспортом у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння.
 • Незважаючи на те, що багато ЗМІ розповідають про зміну відповідальності за це правопорушення з 1 січня 2020 року, це не відповідає дійсності.
 • Читайте також: стадії алкогольного сп'яніння
 • Насправді ухвалений Верховною Радою закон про застосування кримінальної відповідальності за водіння в нетверезому стані дійсно був прийнятий Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень”.

Він мав би набрати чинності з 1 січня 2020 року, однак законом від 03.12.2019 №321-ІХ “Про внесення зміни до розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень” дію цього закону відтерміновано до 1 липня 2020 р.

Окрім включення водіння у п'яному стані до кримінальних злочинів, МВС збирається посилити роботу над виявленням таких водіїв та посиленням покарань для них. Зокрема, за словами Олексія Білошицького, поліція виступила з законодавчою ініціативою впровадити для п'яних за кермом адміністративний арешт.

Читайте також: як київська поліція наздоганяє п'яних водіїв

Також поліція має намір запровадити пункти тверезості і раптові перевірки. Загалом, у 2019 році 115 711 водіїв поліцейські притягнули до відповідальності за керування у стані сп'яніння.

Відповідальність за керування у нетверезому стані:

Наразі керування авто у стані сп'яніння передбачає адміністративну відповідальність (ст. 130 КУпАП) і тягне за собою:

 • за перше правопорушення протягом року — штраф 10200 гривень і 1 рік позбавлення права керування транспортним засобом;
 • за повторне правопорушення протягом року — штраф 20400 гривень і 3 роки позбавлення права керування транспортним засобом;
 • за третє і більше порушень протягом року — штраф 40800 гривень і 10 років позбавлення права керування транспортним засобом.

Нагадаємо, що максимально допустимий рівень алкоголю в крові — 0,2 проміле.

See also:  Зміни до законодавства, передбачені законом україни «про вищий антикорупційний суд» (порівняльна таблиця)

Як влада посилить штрафи та кримінальну відповідальність за порушення ПДР

Арсен Аваков запропонував кардинально посилити відповідальність автомобілістів (фото kmu.gov.ua)

В найближчому майбутньому автомобілістам-порушників правил дорожнього руху доведеться серйозно розщедритися. Кабмін підтримав пропозиції МВС про посилення подібних проступків. Серед іншого, пропонується збільшити штрафи за водіння без прав в 20 разів.

Крім того, пропонується на практиці запровадити фото – та відео-фіксацію порушень ПДР, в містах знизити граничну швидкість руху з 60 до 50 км/год у населених пунктах, а водіям, які вперше отримали права і протягом двох років два чи більше разів порушували правила, доведеться підтвердити своє право бути водієм.

Детальніше – в матеріалі РБК-Україна.

Закликали до посилення

Сьогодні, 10 листопада, Кабінет міністрів на своєму засіданні підтримав кілька пропозицій міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, що стосуються посилення відповідальності водіїв за порушення правил дорожнього руху.

“Кожен день від дорожньо-транспортних пригод гине вісім чоловік, кожен день від ДТП травмується 92 людини. Тисяч гинуть щороку десятки тисяч потрапляють в ДТП. Ця проблема стала надзвичайно великим викликом для нас. Тому дуже важливо зробити кілька кроків, які дозволять системно вирішити цю проблему”, – пояснив необхідність жорстких заходів прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

За словами глави уряду, з цією метою Кабмін буде направляти на посилення безпеки руху 5% від витрат на модернізацію доріг, підвищувати відповідальність і контроль за дотриманням ПДР, а також патрульної служби національної поліції і тих, хто проводить іспити на отримання водійських прав. За даними Мінінфраструктури, у наступному році на заходи з безпеки дорожнього руху планується виділити 1,5 млрд гривень.

МВС запропонувало ввести обмеження швидкості руху в населених пунктах до 50 км/год. “Встановлено, що при зменшенні максимально допустимої швидкості в населених пунктах з 60 до 50 кілометрів на годину кількість ДТП, зокрема, з тяжкими наслідками, зменшується на 80%.

Тому в більшості країн Європи, США, максимально дозволена швидкість становить 50 кілометрів на годину”, – заявив в ході засідання уряду Арсен Аваков. За даними його відомства, при швидкості 60 км/год гальмівний шлях складає 55 метрів, а ймовірність летального результату при зіткненні з пішоходом – 82%.

Зате при швидкості 50 км/год – зупинний шлях складе 40 метрів, а ймовірність летальних випадків знизиться до 20%.

Збільшення штрафів, відеофіксація порушень та посилення відповідальності за кермування у нетверезому стані: #МВС ініціює…

Опубліковано МВС України 10 листопад 2017 р.

Крім того, пропонується в кілька разів пропонується збільшити розміри штрафів за деякі адміністративні правопорушення. Зокрема, за перевищення максимально дозволеної швидкості руху більш ніж на 50 км/год штраф буде підвищено з 510 до 3400 гривень.

У 20 разів – з 510 гривень збільшується розмір штрафу за керування транспортом без водійських прав – він складе 10,2 тис. гривень, а за повторне порушення – 40,8 тис. гривень. Ще більше зросте штраф для осіб, позбавлених прав на керування, – з 510 гривень до 20,4 тис.

гривень, а за повторне вчинення цього порушення протягом року – до 40,8 тис. гривень.

Якщо водій зникне з місця аварії, пропонується підвищити штраф з 255 до 3400 гривень і передбачити можливість позбавлення права керування транспортним засобом на строк до шести місяців.

Крім того, уряд ініціює зміни до Кримінального кодексу з метою посилити відповідальність водіїв, які в нетверезому стані порушили ПДР, що призвело до заподіяння потерпілим травм середньої тяжкості.

Для них пропонується встановити покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 3 років з позбавленням прав на водіння від 3 до 5 років.

А за порушення, що призвели до смерті потерпілого або до нанесення важкий каліцтв, пропонується позбавляти волі від 7 до 12 років і прав на водіння від 5 до 10 років.

Також в МВС планують впровадити фото – та відео-фіксацію порушень ПДР.

“Ми вважаємо, що впровадження системи фото – і відеофіксації порушення ПРАВИЛ дорожнього руху найбільш дієвим, ефективним, безальтернативним механізмом боротьби з порушеннями та їх профілактикою.

Така система на сьогодні працює в більшості країн ЄС і розвинених країнах світу. Причому їх досвід свідчить, що впровадження системи радикально змінило ситуацію з безпеки на дорогах в кращу сторону”, – заявив Арсен Аваков.

Озвучені Арсеном Аваковим ініціативи прописані в законопроекті про посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху, а також у трьох проектах постанов Кабінету міністрів.

Остаточна версія підтриманих на засіданні уряду документів може бути доповнена. Зокрема, міністр інфраструктури Володимир Омелян запропонував підтримати законопроект про автоматичної фіксації вантажного контролю і про аудит безпеки доріг, а також направляти штрафи за перевантаження Державний дорожній фонд.

Міністр фінансів Олександр Данилюк вважає, що поліції потрібно надати право зупиняти машини, водії яких порушують правила тимчасового ввезення автомобілів.

А народний депутат Ігор Діденко (“Самопоміч”) запропонував знизити рівень перевищення максимально допустимої швидкості, за яку не штрафуються водії, з 20 до 10 км.

Володимир Гройсман був більш радикальний. “Всі ті, хто допомагає незаконного отримання водійських прав за гроші, – кримінальна відповідальність. Спіймали правоохоронці – два роки, йди до в'язниці.

Тому що ти приводиш людини, яка несе небезпеку життя на дорогах іншим людям”, – пояснив він свою ініціативу.

Прем'єр також порекомендував посилити відповідальність за дачу і отримання хабара представникам патрульної служби.

Кабмін прийняв рішення підтримати ці документи з триденною доопрацюванням пропозицій, які прозвучали в ході засідання. “Будемо просити парламент, щоб ми ці рішення прийняли спільно в найближчі пленарні тижні”, – пообіцяв Гройсман.

В очікуванні ефекту

Ініціативи Кабміну можуть не надати належного ефекту. Партнер юридичної фірми B. Glyadyk & Partners Богдан Глядик заявив, що одне лише збільшення штрафів не змінить ситуацію.

Схожої думки дотримується заступник голови координаційної ради загальнонаціонального Форуму безпеки дорожнього руху Володимир Караваєв, який вважає, що збільшення штрафів не вплине на безпеку руху. “Ефективність буде нульова.

Існує світова практика, яка говорить про те, що зниження аварійності відбувається на протязі перших трьох місяців після того, як введені санкції. Але потім, в період від трьох до шести місяців, кількість аварій наближається до тієї точки, з якої вони знижувалися.

І після закінчення шести місяців все повертається на круги своя. На жаль, але така світова практика, і Україна винятком не буде”, – вважає експерт.

Не живить ілюзій Володимир Караваєв і щодо ефективності зниження максимальної швидкості. “Багато європейські експерти говорять про те, що практично у всій Європі встановили обмеження швидкості 50 км/год, а тільки в Україні – 60 км на годину “плюс 20”.

Нам пропонують застосувати європейський шаблон. Але, знову ж таки, наскільки це вплине на зниження аварійності? На зниження аварійності це ніяк не вплине. Сьогодні Київ є самим аварійним містом в Україні.

Кількість аварій і, відповідно, жертв у Києві більше, ніж в інших містах країни. Але середня швидкість руху по Києву складає від 18 до 20 км на годину, – зазначає він.

– Ми сьогодні говоримо про 50 км, і ми задаємо питання, а чи вплине це на аварійність, якщо у нас сьогодні за фактом середня швидкість 18-20 км в годину і найвища аварійність в Україні? По-моєму, відповідь очевидна”.

Володимир Караваєв додає, що у нас сьогодні поліція фізично позбавлена можливості контролювати швидкість. “Їй фізично нічим контролювати швидкість. Згідно із законом про Національної поліції (стаття 40 закону про Національну поліцію, – ред.

), поліція для контролю правил дорожнього руху може використовувати технічні засоби, які працюють в автоматичному режимі. А тими “трукамами” (TruCAM – вимірювач швидкості, – ред.

), які залишилися після ДАІ, поліція не користується чинності формулювання в законі”, – розповів він.

Автоадвокат Вадим Володарський вважає, що у автофиксации порушень ПДР в Україні немає майбутнього. “Наскільки можна судити з озвучених ініціатив, у Кабміні планують наступити на старі граблі і штрафувати не тих, хто був за кермом у момент порушення ПДР, а власника машини.

З цього приводу є рішення Конституційного суду від 2010 року, яким визнано незаконним відповідна стаття Кодексу про адмінпорушення”, – говорить він.

Тому, за його словами, якщо щось подібне введуть і зараз, то розсилання “листів щастя” зі штрафами від поліції призведе до того, що люди будуть оскаржити їх у судах, посилаючись на рішення Конституційного суду.

“насправді, на мою думку, якщо не вдасться автоматичні розпізнавати обличчя водіїв на фотографіях в момент порушення ПДР, чого досить складно технічно досягти, то у всіх інших випадках у автофиксации немає майбутнього в Україні”, – вважає Вадим Володарський.

Сумніваються експерти і з приводу необхідності перескладання іспитів водіями, які отримали права і здійснили в наступні два роки більше двох порушень ПДР.

Володимир Караваєв нагадує, що колись така практика була в Радянському Союзі. “Вона себе не виправдала.

Крім того, що через два роки з людей збирали чергові хабара, як і в перший раз, як у нас сьогодні відбувається, ніякої ефективності не було”, – говорить експерт.

За його словами, в ЄС інші умови допуску водіїв до управління транспортними засобами. “Людина спочатку вивчає теорію, причому для цього не обов'язково йти в автошколу, він може робити це самостійно. Після цього ви приходите здавати теоретичний іспит, і коли здали – отримуєте статус “кандидат у водії”.

Тільки при наявності статусу ви маєте право навчатися водінню з інструктором. Після цього ви йдете до незалежного екзаменатора (він може теорію питати, може з вами їздити по місту), який приймає рішення готова людина до безпечного керування транспортними засобами. І він тоді ставить свій підпис. На підставі його підпису людині видається водійське посвідчення.

І на майбутнє екзаменатор несе персональну відповідальність”, – пояснив Караваєв.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*